Kenia - Park Narodowy Tsavo

Kenia w lutym

Wspaniałe parki narodowe, przepiękne plaże i malownicze rafy koralowe – Kenia to jedno z tych miejsc, w którym można zakochać się bez reszty. Planujesz wyjazd do dzikiej Afryki? Najdogodniejszy ku temu będzie czas, kiedy Polskę pokrywa śnieg a temperatury spadają poniżej zera.

Kenia w lutym – idealne miejsce na wakacje

Położenie geograficzne Kenii sprawia, że dla turystów z Polski, którzy nie przywykli do afrykańskich upałów i znacznej wilgotności powietrza, najdogodniejszym momentem na wyjazd jest pora sucha, która w Kenii trwa w styczniu i w lutym oraz od lipca do października. Afrykańskie lato rozpoczyna się w grudniu a kończy w marcu. W tym czasie możemy być pewni, że pogoda będzie doskonała. Luty to idealny czas na podziwianie majestatycznej przyrody podczas safari. Doskonałe warunki umożliwiają także nurkowanie i odpoczynek na jednej z białych, piaszczystych plaż.

Pogoda

Średnia temperatura w lutym kształtuje się tu na poziomie 26°C. W najbardziej upalne dni temperatura powietrza może przekraczać 33°C, jednak ze względu na stosunkowo niską wilgotność powietrza (jak na warunki afrykańskie), która wynosi ok. 57 proc., oraz przez stale wiejący delikatny wiatr, upały nie są szczególnie dokuczliwe. Nocą temperatura spada do 24°C. Temperatura wody kształtuje się na średnim poziomie 28°C. Tak doskonałe warunki są zasługą znacznego nasłonecznienia – w ciągu dnia można liczyć na 9 godz. słonecznej pogody. Opady? Na luty przypada jeden dzień deszczowej pogody, zatem nie należy się martwić niesprzyjającymi warunkami.