Mamy dobre pomysły dokąd jechać w kwietniu na wakacje.

W Europie temperatura rośnie i na samym południu można już złapać opaleniznę. Costa del Sol, Sycylia, Malta czy Cypr, to miejsca, które cieszą się dobrą pogodą w marcu.

Wiosnę warto powitać w Holandii, gdzie w kwietniu kwitną tulipany oraz w północnej części Japonii, gdzie kwitną wiśnie.

Gdzie jest ciepło w kwietniu

Kwiecień to idealny miesiąc by pojechać na Karaiby – główny sezon turystyczny powoli się kończy, ceny spadają, a pogoda jest jeszcze dobra, przed nadejściem pory deszczowej.

Miłośnikom wrażeń kulturowych polecamy Tajlandię, gdzie w kwietniu witany jest Tajski Nowy Rok.

Karaiby w kwietniu – którą wyspę wybrać

W kwietniu na Karaibach trwa pora sucha. To dobry czas na podróż ze względu na dobrą pogodę i koniec szczytu sezonu. Wraz z końcem marca ceny hoteli spadają, a ruch w popularnych atrakcjach maleje.

Czy w kwietniu warto jechać na Karaiby?

W skrócie:

  • szansa na słoneczny dzień – bardzo duża
  • temperatura wody – idealna
  • szansa na huragan – zero

Statystyki pogodowe na karaibskich wyspach jednoznacznie wskazują, że kwiecień to dobry czas na podróż…

Czytaj dalej Karaiby w kwietniu – którą wyspę wybrać

Wyspy Kanaryjskie w kwietniu

Kwiecień na Kanarach to doskonały czas na aktywny wypoczynek, nocną rozrywkę, spacery po plażach i uprawianie sportów wodnych.

Standardowo najcieplej i najbardziej sucho jest na południu Teneryfy i Gran Canarii. Ich południowe wybrzeże chronione jest przed północnymi wiatrami przez wysokie góry. Równie ciepło i sucho, ale zdecydowanie bardziej wietrznie jest na całej Lanzarote i Fuerteventurze, gdzie pogodę kształtuje powietrze znad Afryki.
Czytaj dalej Wyspy Kanaryjskie w kwietniu

Tajlandia w kwietniu

Świetnym pomysłem na podróż w kwietniu jest wyjazd do Tajlandii.

Co roku od 13 do 15 kwietnia obchodzony jest Songkran – Tajski Nowy Rok, a zarazem święto narodowe. Zabawa na ulicach trwa 3 dni i polega na oblewaniu się wodą. To największy śmigus dyngus na świecie. To sposób na ochłodę, w tym czasie panują upały.

Ze względu na pogodę, kwiecień to ostatni dobry miesięcy na podróż do Bangkoku przed porą deszczową. Kwiecień jest bardzo gorący, a temperatura w Bangkoku często przekracza 40 st C.