Mamy dobre pomysły dokąd jechać w styczniu na wakacje.

Styczeń to środek zimy, gdy na północnej półkuli dni są najkrótsze i najzimniejsze. Fanom zimy polecamy białe szaleństwo w Alpach, obserwacje zorzy polarnej w Skandynawii lub świętowanie pierwszego wschodu słońca kończącego noc polarną np. w Tromso. Będąc w Skandynawii warto w tym czasie doświadczyć noclegu w hotelu lodowym. Natomiast w Chinach w styczniu można świętować Chiński Nowy Rok lub zobaczyć Festiwal lodu i śniegu.

Gdzie jest ciepło w styczniu

Słońce najbliżej można znaleźć w hiszpańskiej Andaluzji, jednak fani plażowej pogody wybierają Karaiby (np. Dominikana), gdzie o tej porze roku nie jest zbyt wilgotno, słońce i ciepło są gwarantowane, a turkusowa woda w morzu jest bardzo ciepła.

Styczeń to doskonały czas, kiedy warto jechać do Azji Południowo-Wschodniej. Tajlandia, Malezja, Wietnam, Indie i Sri Lanka cieszą się świetną pogodą.

Na południowej półkuli trwa lato, dni są długie i gorące – styczeń to świetna pora na zwiedzanie Nowej Zelandii, Chile, Argentyny, RPA i Namibii.

Chiny w styczniu

Festiwal lodu i śniegu

Festiwal Lodu i Śniegu w Harbin (początek stycznia – połowa lutego) Jedno z najciekawszych zimowych wydarzeń w Chinach przyciąga co roku artystów tworzących lodowe miasto. Warto wziąć udział w ceremonii otwarcia festiwalu, którą uświetni pokaz sztucznych ogni (chiński wynalazek) oraz pokazy artystyczne.

Chiński Nowy Rok

Na przełomie stycznia i lutego rozpoczyna się nowy rok księżycowy – tego dnia na ulicach miast trwa wspólne świętowanie – z muzyką, fajerwerkami, petardami, tańcami lwów oraz pochodem smoka. Przez następne dwa tygodnie wielu Chińczyków udaje się w podróż do krewnych, a sklepy i urzędy są zamknięte.

Dokładne terminy wydarzeń znajdziesz w Kalendarzu Podróży