Most Golden Gate

Stany Zjednoczone w maju

Maj to nasz ulubiony miesiąc na podróż do USA. Wybierając odpowiednie miejsca można cieszyć się piękną pogodą i doświadczyć rozkwitu parków i ogrodów. To właśnie w maju w Waszyngtonie zakwitają wiśnie przy National Mall. Warto wziąć pod uwagę klimat poszczególnych regionów, aby uniknąć niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Kalifornia

Maj w Kalifornii zapewnia dobre warunki na zwiedzanie i wypoczynek. Temperatura w ciągu dnia jest ciepła, ale zwykle nie jest uciążliwa. To czas, który można spędzić na świeżym powietrzu w parkach narodowych, a także w tętniących życiem miastach i w parkach rozrywki.

Dane klimatyczne dla San Diego w Kalifornii
temperatura w dzień 20°C
temperatura w nocy 13-15°C
temperatura wody 15°C
index UV – 5 (średni)

Niebezpieczna pogoda

Maj jest jednym z najbardziej aktywnych i niebezpiecznych miesięcy dla tornad w Stanach Zjednoczonych. Najczęściej występują one w regionie znanym jako aleja tornad, który obejmuje stany: Oklahoma, Kansas, Teksas, Nebraska i Dakota Południowa.

Wydarzenia w maju

Memorial Day

Ostatni poniedziałek maja to Dzień Pamięci (Memorial Day), który jest uroczyście obchodzony w USA. To doskonały czas na uczestnictwo w paradach, festiwalach i innych wydarzeniach.

Majowe atrakcje

Parki Narodowe

W maju większość parków narodowych jest otwarta i gotowa na przyjęcie turystów. Możesz odkrywać piękno Grand Canyon, Yellowstone, Yosemite i wielu innych.

Plaże

Jeśli wybierasz się na zachodnie wybrzeże, maj to dobry czas na relaks na plażach Kalifornii, Florydy czy Hawajów.