Karnawał w Rio

Brazylia w lutym

Karnawał w Rio

Karnawał w Rio to największe show świata. Taneczny spektakl jednoczy Brazylijczyków i ściąga do miasta rzeszę gości. Pokaz najlepszych szkół samby odbywa się w brazylijskim Rio de Janeiro.

Chociaż główna impreza odbywa się na leżącym poza centrum miasta Sambodromo, to roztańczone są też ulice w różnych częściach Rio, gdzie organizowane są uliczne imprezy bloco. Na koniec dnia warto udać się na plażę Ipanema, gdzie sącząc caipirinhę można podziwiać zachód słońca.

Kiedy jest karnawał w Rio?

Zabawa  w mieście trwa pięć dni i nocy w czasie Ostatków – od piątku do wtorku (Mardi Gras | Śledzik) będącego ostatnim dniem karnawału, tuż przed Środą Popielcową.

Z punktu widzenia konkursu szkół tańca, który odbywa się na Sambodromie, najważniejsza jest niedziela i poniedziałek – to wtedy mają miejsce finały.

Termin karnawału jest powiązany z datą Wielkanocy, co oznacza, że data jest ruchoma. Ostatni dzień karnawału może wypaść pomiędzy 3 lutego a 9 marca  – dokładną datę sprawdzisz w kalendarzu podróży.

Czy warto jechać na Karnawał w Rio?

To z pewnością jedno z wydarzeń, które wiele osób ma na swojej liście rzeczy do zobaczenia i w stu procentach warte zobaczenia i doświadczenia.

Innym pytaniem, które można zadać, to czy warto jechać do Rio właśnie w czasie karnawału. I tu odpowiedź już nie jest wcale taka oczywista, bo jeżeli nie jedziemy tam ze względu na karnawał, to tak naprawdę jest to, co najwyżej, taki sobie czas na podróż – ceny w hotelach są dwukrotnie wyższe niż zwykle, a w mieście jest tłum.

Jeżeli planujesz po prostu zwiedzać najważniejsze atrakcje miasta i plażować – pomyśl o wyborze innego terminu, a jeżeli lubisz zabawę, to jedź w karnawale, a będzie to niezapomniane przeżycie.