Bali w lipcu

Bali w lipcu

Marzysz o dalekiej podróży latem? Indonezyjska wyspa Bali jest jednym z niewielu egzotycznych miejsc, gdzie warto pojechać o tej porze roku ze względu na pogodę. Podczas, gdy na Karaibach trwa sezon huraganów, w Tajlandii pora deszczowa, a na Malediwach pogodę psuje wilgotny monsun południowo-zachodni.

Lipiec – idealny czas na wypoczynek i zwiedzanie Bali.

Pora sucha trwa od lipca do września. W tym czasie na wyspie jest dużo słońca i niemal nie pada deszcz. Tropikalne słońce sprawi, że wrócisz z idealną opalenizną, a dzięki ciepłej wodzie, w morzu spędzisz naprawdę dużo czasu. Zasolenie wody wynosi tu 33‰, to nieco mniej niż średnia światowa.

Pogoda w lipcu na Bali

W ciągu dnia temperatura na wybrzeżu osiąga ok. 30°C, a w nocy nie spada poniżej 21°C. W wyżej położonych osadach w ciągu dnia jest kilka stopni chłodniej. Szansa na deszcz jest minimalna.

Temperatura wody w morzu otaczającym wyspę wynosi ok. 27°C, to doskonałe warunki do kąpieli, nurkowania i uprawiania sportów wodnych.

W lipcu i sierpniu są najlepsze wiatrowe do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Przeważa wiatr wschodni o średniej prędkości 10 węzłów. Szansa na wietrzny dzień (powyżej 4) wynosi 30%, a wyższa jest jedynie w sierpniu.

Słońce wschodzi ok. 6:30, a zachodzi ok. 18:15, co oznacza, że dzień trwa niemal 12 godzin. Indeks UV osiąga w lipcu 10 (bardzo wysoki), dlatego pamiętaj o kremie z filtrem.

Atrakcje i wydarzenia

Od drugiej soboty czerwca do drugiej soboty lipca na wyspie trwa coroczny festiwal sztuki Pesta Kesenian Bali, w czasie którego odbywają się różnorodne wystawy i występy.