Skopelos w czerwcu

Skopelos w czerwcu

Skopelos to wymarzone miejsce na spokojny wypoczynek poza głównym szlakiem turystycznym. Wyspa zachwyca szczególnie w czerwcu, gdy roślinność jest mocno zielona, a turystów jest naprawdę niewielu.

Jak dojechać na Skopelos

Ponieważ na Skopelos nie ma lotniska, na wyspę można dostać się promem – z sąsiedniej wyspy Skiatos oraz z położonego na stałym lądzie miasta Volos.

Pogoda w czerwcu

Czerwcowa pogoda jest idealna na wypoczynek i zwiedzanie Skopelos. W ciągu dnia temperatura osiąga przeciętnie 24-28°C, a nocą rzadko spada poniżej 19°C.  Zdecydowana większość dni w czerwcu jest słoneczna. Długi rękaw przydaje się jedynie w niektóre wieczory oraz w ciągu dnia podczas zwiedzania wyspy quadem. Temperatura wody w morzu wynosi 19°C, a w zatoczkach nagrzewa się kilka stopni więcej.

Atrakcje Skopelos

Wyspę najlepiej zwiedzać skuterem (wymagane prawo jazdy kat. A), quadem (prawo jazdy kat. B) lub rowerem (wymagana dobra kondycja – jest górzyście).

Ciekawym miejscem wartym wycieczki jest kapliczka na skale, gdzie kręcone były sceny do filmu Mamma Mia.

Kapliczka z filmu Mamma Mia

Warto pospacerować wąskimi uliczkami pięknej stolicy wyspy – miasta Skopelos.

Miasto Skopelos

Z miasta Skopelos można popłynąć na półdniową wycieczkę na sąsiednią wyspę Alonisos, podczas której jest szansa na spotkanie delfinów.

Wyspa Alonisos