Sardynia we wrześniu

Wrzesień na Sardynii jest miesiącem ciągle bardzo ciepłym, temperatury w dzień rzadko spadają poniżej 26°C, a w nocy poniżej 19°C. Dodatkowo morze, które jest dalej nagrzane do temperatury 23°C, zapewnia moc atrakcji. Przy tak wysokiej temperaturze wody, wciąż można oddawać się morskim kąpielom bez obaw, a miłośnicy surfingu jak nigdzie indziej w Europie napotkają wspaniałe możliwości skorzystania nawet z 4 metrowych fal.

Sardynia przez starożytnych nazywana odciskiem stopy bóstwa, pozwala turystom na iście boskie wakacje. Na tej fantazyjnej wyspie Morza Śródziemnego, można odnaleźć kompletny przekrój tego, co Europa ma najpiękniejszego do zaoferowania. Lasy, wąwozy, urwiska, bajeczne jeziora i wodospady, a także jedne z najpiękniejszych plaż w Europie z turkusowym morzem w tle. To zaledwie kropla w morzu atrakcji i możliwości, jakie ta starożytna wyspa ma do zaoferowania. Wielu turystów coraz częściej decyduje się odwiedzić ją we wrześniu, gdy szał turystycznych uniesień spada, a plaże są wolne od tysięcy zalegających na nich urlopowiczów.

Tubylcy są podobni do klimatu wyspy, uprzejmi oraz otwarci na turystów, dzięki czemu czas spędzony wśród obfitości Sardynii pozwoli na skolekcjonowanie całej masy pięknych wspomnień i niezwykłych przeżyć.

Sardynia to idealne miejsce dla miłośników intensywnego plażowania, sportów ekstremalnych, a także dla amatorów pieszych wędrówek i odkrywców tajemniczych miejsc pozostawionych przez starożytne cywilizacje. Odwiedzając raz tę krainę, chce się do niej wracać każdego kolejnego roku.