Laguna Balos na Krecie

Kreta w maju

Silne wiatry i ciepła, a nieupalna pogoda, sprawiają, że maj jest idealnym miesiącem do wycieczki na Kretę, szczególnie dla osób ceniących aktywny wypoczynek, korzystający z różnych rodzajów sportów, jak i miłujących się w długotrwałych wycieczkach i zwiedzaniu. A, na Krecie jest co zwiedzać. To przepiękne połączenie jednej z najstarszych kultur świata, z wyjątkowym pięknem przyrody, która w maju, w pełni budzi się do życia, zachwycając setką różnych kolorów.

Maj to najlepsza pora roku do spędzania udanych wakacji na Krecie. Idealne warunki atmosferyczne pozwalają w pełni cieszyć się ze słonecznych dni. Temperatura powietrza nie przekracza jeszcze granicy upałów, jakie panują w miesiącach letnich, a które często ograniczają możliwości spędzenia czasu do plażowania i kąpieli wykluczając np. jazdę na rowerze i utrudniając zwiedzanie.

W maju średnia temperatura w dzień osiąga 24°C, a w nocy 15°C. To temperatura, która na pewno nie zmusi do leniwego spędzania czasu w cieniu parasola z zimnym drinkiem w ręku. Takie warunki atmosferyczne zachęcają do aktywnego wypoczynku, zwiedzania czy uprawiania sportu. Maj jest również na Krecie miesiącem o bardzo małej ilości opadów. Zazwyczaj zdarza się ok. 4 deszczowych dni w ciągu miesiąca, a same opady są krótkotrwałe.

Miłośnicy sportów wodnych chętnie odwiedzają Kretę w maju, kiedy to temperatura wody osiąga już nawet 20°C, a silny wiatr pozwala na uprawianie kitesurfingu i windsurfingu.