Kenia - marcowe safari w PN Tsavo

Kenia w marcu

Wyjazd do Kenii można polecić nie tylko miłośnikom przyrody, ale i dobrej kuchni czy plażowania pod palmami. Kenia jest zdecydowanie doskonałą propozycją na romantyczny wyjazd – podróż poślubną czy ważną rocznicę.

Kenia w marcu – doskonały czas na wypoczynek

Warto połączyć wypoczynek na plaży z kilkudniowym safari – najlepiej takim obejmującym nocleg w parku narodowym. Safari z noclegiem pozwoli na przeżycie wyjątkowej nocy pod rozgwieżdżonym niebem, wsłuchując się w odgłosy natury, a także wieczorną i poranną przejażdżkę po parku.

Położona na równiku Kenia to doskonałe miejsce na powitanie wiosny. Przypadająca 20 marca równonoc wiosenna to czas, kiedy słońce nad równikiem świeci w zenicie, a człowiek w południe niemal nie ma cienia.

W marcu, podobnie jak przez cały rok, w Mombasie słońce wschodzi ok. 6:25, zachodzi ok. 18:30, a zmierzch zapada w ciągu 20 minut.

Pogoda

Na wybrzeżu w marcu jest głównie słonecznie, parno i upalnie, a wytchnienie daje cień palm i czasem lekki wiatr. Woda w oceanie jest naprawdę bardzo ciepła. Mocne opady deszczu zdarzają się co kilka dni i trwają do 15 minut, co zwiastuje nadejście pory deszczowej, która trwa od kwietnia do czerwca – wtedy może mocno padać kilka dni w tygodniu, a drogi na safari stają się nieprzejezdne.