Plaża na Arubie

Karaiby we wrześniu

Zobacz, gdzie na Karaibach nie ma huraganów.

Wszystko to, co przyciąga na Karaiby – bujna zieleń dżungli, pochylające się nad śnieżnobiałymi plażami palmy kokosowe, czy podwodne królestwo raf, które zachwyca feerią barw koralowców i barwnych ryb – to wszystko zawdzięczamy klimatowi tropikalnemu, który bywa marudny.

We wrześniu najlepiej wybrać:
✓ Aruba
✓ Bonaire
✓ Curacao

Wrzesień na Karaibach może być równie przyjemny, jak pozostałe miesiące – z temperaturą od dwudziestu stopni w nocy do trzydziestu kilku stopni w dzień, słonecznym niebem z rozsianymi małymi białymi chmurkami…

Jednak od lipca do października w tej części Oceanu Atlantyckiego rozwijają się huragany, a to, że we wrześniu rozwinie się huragan jest niemal pewne. Nigdy nie wiadomo, jak silny będzie to huragan, i jaką trasą przejdzie.

Aruba, Bonaire i Curacao – bezpieczna oaza we wrześniu

Flamingi naturalnie występują m.in na Arubie

Te trzy wyspy nazywane w skrócie ABC, poza pięknymi plażami, flamingami i wspólną historią związaną z Holandią, łączy położenie poza pasem huraganów.

Wrześniowa pogoda na tych położonych blisko Wenezueli wyspach Morza Karaibskiego jest idealna na podróż i tropikalny relaks. Cały miesiąc jest gorący i dosyć pochmurny, a szansa na pogodny dzień wynosi 25%. Dla porównania – w cieszącym się lepszymi statystykami pogodowymi styczniu ta szansa wynosi 50%.

Mambo Beach – plaża na Curacao

Wrzesień to najgorętszy miesiąc na południu Karaibów. Stale wiejący wschodni wiatr – pasat – sprawia, że w archipelagu nie ma bardzo wysokiej wilgotności. Jedynie, gdy w regionie pojawia się układ niskiego ciśnienia, cyrkulacja zostaje zaburzona, co powoduje wzrost wilgotności na kilka dni.

Chmury nad Bonaire

Dużą zaletą podróży na wyspy ABC we wrześniu jest mniejsza ilość turystów niż w szczycie sezonu. Przyjazd w tym miesiącu to również niższe ceny w hotelach i tańsze wycieczki lokalne. Rezerwując nocleg warto upewnić się czy hotelarz nie planuje wykorzystać luźniejszego miesiąca do przeprowadzenia jakiegoś większego remontu.

temperatura w dzień 28-32°C
temperatura w nocy 27°C
temperatura wody 29°C
wiatr średnio 4-5 B (od umiarkowanego do dość silnego)
index UV – 11+ (ekstremalnie wysoki)
suma opadów we wrześniu: 23 cm (krótkotrwałe mocne deszcze)
dni deszczowych we wrześniu: 4-6

długość dnia 15 września: 12 godzin i 12 minut
wschód Słońca: 6:29 czasu lokalnego
zachód Słońca: 18:40 czasu lokalnego

Typowe szlaki huraganów we wrześniu i prawdopodobieństwa wystąpienia zaznaczono na mapie.

mapa występowania huraganów we wrześniu