Festiwal kolorów Holi

Indie w marcu

Podróż do Indii pozwala doświadczyć fantastycznej mieszanki kultur, egzotycznych zwierząt oraz kolorowych religii. W przypadku tego kraju różnorodność to słowo klucz. Różnorodność, która potrafi oczarować każdego.

Festiwal kolorów Holi

Marzec to jeden z najlepszych okresów na podróżowanie do Indii z uwagi na pogodę i odbywający się w tym czasie festiwal kolorów Holi. Szczególnie wartym odwiedzenia jest region Złotego Trójkąta. Podróż do Delhi i Dżajpuru pozwoli przyjrzeć się obchodom Holi w jego najbardziej widowiskowym wydaniu.

Posypywanie kolorowymi proszkami ma miejsce w drugim dniu święta.

Zobacz kiedy jest następne Holi w kalendarzu podróży »

Pogoda w indyjskim Złotym Trójkącie

Średnia marcowa temperatura w Nowym Delhi i Dżajpurze to 25°C, co daje podróżnym idealne warunki do zwiedzania miejsc położonych w obrębie tych starożytnych miast. Marzec gwarantuje dobrą pogodę, co w tym regionie nie jest oczywiste – pozostałe okresy roku serwują wyjątkowe upały, obfite w deszcz pory deszczowe, a także na przełomie września i listopada niebezpieczne cyklony.

Delhi – kalejdoskop różnorodności

Pierwszy raz krocząc ulicami Delhi turyści mogą poczuć lekkie oszołomienie obrazami, jakie docierają do ich oczu. Bardzo bogate dzielnice są tu położone w sąsiedztwie slumsów, a na ulicach nowoczesnego Delhi można spotkać sławne na całym świecie święte krowy, a także słonie.

Aby zwiedzić każdy zakamarek tego miasta nie starczyłoby nawet kilku ładnych miesięcy. To, co trzeba zobaczyć odwiedzając stolicę Indii uznawaną obok Damaszku za najstarsze istniejące miasto świata, to Red Fort, Jama Masjid, India Gate oraz Meczet Piątkowy.

Prawdziwym miłośnikom zabytków, nie wolno przegapić również Grobowca Humajuna, wyjątkowego przykładu połączenia sztuki indyjskiej ze sztuką perską. Grobowiec został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dżajpur – różowe miasto

Marzec to również ostatni dobry moment na odwiedzenie najstarszego miasta Radżastanu, Dżajpuru. W jego obrębie można znaleźć trzy wspaniałe forty, z których najbardziej obleganym przez turystów jest tysiącletni Amber Fort. Innym miejscem, które powinno się znaleźć na liście każdego turysty to Świątynia Małp, w której obrębie można się natknąć na ogromnie duże stada tych ssaków.

Indie to niesamowite i magiczne miejsca, które zasługują, aby zobaczyć je, chociaż raz w swoim życiu. Turyści chcący je odwiedzić powinni pamiętać, że optymalna pogoda, która nie wpłynie na ich komfort, to niezwykle ważna i istotna sprawa. Dlatego podczas planowania wakacji w Indiach warto wziąć pod uwagę okres polskiego zimowego marca.