Fuerteventura

Fuerteventura w listopadzie

Na Fuerteventurę warto polecieć ze względu na kilometry pięknych piaszczystych plaż i klimat, który w listopadzie pozwala zarówno na kąpiele morskie i opalanie się, jak i na aktywne zwiedzanie wyspy oraz uprawienie sportów wodnych. Tym ostatnim szczególnie spodoba się laguna Sotavento – mekka miłośników kitesurfingu i windsurfingu.

Relaks w ogrodzie palmowym

Barcelo Castillo Beach Resort 4* [komfortowy]
Hotel Barcelo Castillo
Niska zabudowa hotelu tonie wśród tropikalnej zieleni. Otoczony z trzech stron wodą teren hotelu jest wspaniałym miejscem na relaks. Ciekawostką hotelu jest siedemnastowieczna wieża skąd wypatrywano piratów. Tuż obok hotelu jest szeroka piaszczysta plaża Playa del Castillo oraz marina, skąd można wybrać się w rejs na ryby – wody obiftują w barakudy i marliny.

Polecamy częste wyjścia do Caleta de Fuste – niewielkiej miejscowości ze sklepami, pubami i klubami. Warto spróbować licor de platano – słodki likier bananowy, który jest kanaryjskim specjałem.

Fuerteventura: temperatura w listopadzie

powietrze 22-24°C w ciągu dnia
woda 21°C
Na całej Fuerteventurze panuje klimat wiecznej wiosny – nie ma różnicy w temperaturze między północną, a południową jej częścią.

Temperatura odczuwalna jest nieco wyższa dzięki mocnemu słońcu, chociaż zdarzają się również pochmurne dni. Wiatr o tej porze roku jest umiarkowany (najsilniej wieje latem – od czerwca do sierpnia). Listopad jest ostatnim dobrym miesiącem na plażowanie, chociaż zimą też jest to możliwe. Później częściej jest pochmurno, a temperatura wody i powietrza spada do 18-19.

Jak dojechać

Na Fuerteventurę najwygodniej jest wybrać się z biurem podróży – loty czarterowe w listopadzie odbywają się w niedziele z Katowic, Poznania i Warszawy.
Można również samodzielnie polecieć liniami Ryanair z Modlina – loty odbywają się w soboty.