Przygotowania do Festiwalu w Cannes

Festiwal w Cannes

Festiwal w Cannes, to międzynarodowy festiwal filmowy – coroczne święto filmu, które odbywa się w maju na Lazurowym Wybrzeżu. Główną nagrodą, o którą walczą nominowane filmy jest Złota Palma.

Ze względu na wysokie ceny hoteli, wizytę w Cannes w tym czasie polecamy szczególnie zapalonym fanom kinematografii i gwiazd filmowych. Alternatywnie, aby doświadczyć niezwykłej atmosfery festiwalu, można przyjechać do Cannes na jeden dzień, spędzając resztę czasu w innym miejscu w regionie.

Gdzie kupić bilety na Festiwal w Cannes

Pokazy filmów odbywają się w kilku miejscach, a wstęp na nie jest możliwy jedynie z akredytacją – z jednym wyjątkiem – Cinéma de la plage – kino na plaży Mace na wprost hotelu Le Majestic, gdzie projekcje pod gołym niebem rozpoczynają się codziennie w czasie Festiwalu o 21:00. Warto przyjść wcześniej, gdyż liczba leżaków i koców jest limitowana, a chętnych – wielu.

Innym sposobem na wizytę w kinie jest bezpłatny bilet na pokazy, które odbywają się w ramach Semaine de la Critique będący imprezą towarzyszącą.

Atrakcje Cannes – co warto zobaczyć

Wznoszące się nad zatoką Le Suquet to najstarsza część miasta będąca niegdyś osadą rybacką. To miejsce, gdzie można nacieszyć się niepowtarzalną atmosferą wąskich uliczek.

Będąc w Cannes, warto też pospacerować bulwarem La Croisette, gdzie – w czasie festiwalu – można spotkać gwiazdy, paparazzi i artystów ulicznych. W czasie spaceru można zachwycić się architekturą budynków z czasów Belle époque, w których mieszczą się hotele i butiki. Promenada prowadzi z zachodu od Starego Portu i Pałacu Festiwalowego, wzdłuż plaż, do portu jachtowego.

Plaże w Cannes to idealne miejsce na błogi relaks. Wybór obejmuje plaże publiczne, gdzie wstęp jest bezpłatny oraz prywatne plaże, gdzie wstęp kosztuje kilkanaście euro.

Termin festiwalu sprawdzisz w: kalendarzu podróży

Oficjalna strona Festiwalu w Cannes: festival-cannes.com
Oficjalna strona Semaine de la Critique: semainedelacritique.com